Registrace stroje
Košík je prázdný
Aktuality

HONDA představila přepracované motory BF115, BF135 a BF150

Zcela přepracované lodní motory jsou zkonstruovány pro výkon („Engineered to Perform“).

Od základu přepracované lodní motory BF115, BF135 a BF150 jsou opatřeny celou řadou moderních technologií Honda jako jsou VTEC™ a PGM-FI, které znatelně přispívají k okamžité akceleraci a vysokému výkonu. Technologie ECOmo zase zaručí vyšší úsporu paliva a technologie Honda iST zajišťuje přesnou a okamžitou odezvu motoru, čímž se podstatně zlepšil uživatelský komfort ovládání motoru.

61827_BF115_R_ORIGINAL61837_BF135_R_ORIGINAL61848_BF150_R_ORIGINAL
Osvědčené technologie Honda, převzaté z řady velkých závěsných lodních motorů Honda V6,
pomohly vytvořit optimální vyváženost výkonu s hospodárností provozu.

61842_BF150_CLF_ORIGINALNově propracovaná silueta ostrých tvarů v duchu „Dynamic Motion61829_BF115_RA_ORIGINAL
je výsledkem letitých zkušeností designérů Honda. Agresivní,
ale úhlednýklínovitý tvar evokuje dynamiku pohybu
při zachování dokonalé funkčnosti „klobouku“ motoru,
který je chráněn vícevrstvou povrchovou úpravou.

Technologie Honda iST (Intelligent Shift and Throttle®) 

Hlavní technickou novinkou je u těchto lodních motorů verze s elektronickým ovládáním řazení a plynu - Intelligent Shift and Throttle®, která byla v minulosti u Hondy doménou velkých lodních motorů V6.

Uživatelům se tak znatelně zvyšuje uživatelský komfort ve formě možnosti pohodlně a snadno ovládat jak jednomontáž, tak i dvojmontáž nebo vícemontáž motorů na rychlých nebo větších plavidlech pomocí jedné ovládací páky. Okamžitá reakce motorů na pokyny ovládací páky znatelně zpříjemňuje samotnou plavbu.

Dokonalá rovnováha mezi výkonem a hospodárností provozu

 Zadání na konstrukci nových motorů znělo jasně: „Maximální výkon při zachování nízké spotřeby paliva.“
Ke slovu se tak dostaly legendární technologie Honda, převzaté z okruhových automobilových závodů.
Systém Honda VTEC™ (pouze pro BF150) optimalizuje výkon motoru v celém rozsahu otáček vysoce výkonných motorů. Jedná se o inteligentní systém ovládání výšky zdvihu a dobu otevření sacích ventilů v závislosti na aktuálním zatížení a otáčkách motoru. Pod velkým zatížením ve vysokých otáčkách motor neztrácí dech, ale naopak se „nakopne“ k ještě vyššímu výkonu.
Technologie Honda BLAST™, společně s elektronickým vstřikováním paliva PGM-FI zase zajišťují okamžitou akceleraci motoru na pokyn ovládací páky až do výše požadovaných otáček při zachování mimořádně nízké spotřeby paliva.

Bezpečnostní a výstražný systém lodních motorů Honda zaručuje ochranu motoru a bezpečnější plavbu.Vedle technické dokonalosti byl u těchto motorů kladen důraz i na jednoduchost údržby a snížení provozních nákladů.

Úspora paliva je zde zajištěna unikátní technologií Honda ECOmo. Zjednodušeně se jedná o spalování motoru velmi chudé směsi. Systém nepřetržitě vyhodnocuje poměr vzduchu a paliva ve spalovací směsi a velmi citlivě dávkuje optimální množství podávaného paliva v závislosti na režimu chodu.

Dochází tak navíc k podstatnému snížení spotřeby paliva a emisí výfuku a následnému dopadu na životní prostředí.

61956_Honda_Marine_BF_150_Aug21_04_CGI_ORIGINAL

Altamarea Wave 35 & BF250 IMG_7740

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Honda se v minulosti zavázala k neustálému snižování vlivu lodních motorů na životní prostředí. V tomto duchu pokračuje i u této modernizované řady závěsných lodních motorů. Díky moderním technologiím je Honda i nadále plně odhodlána dostát svým závazkům a poskytovat zařízení s nulovým vlivem na kvalitu životního prostředí a poskytovat přitom svým zákazníkům jen ty nejlepší možné zážitky při aktivním pobytu na vodě.

Lodní motory Honda řady BF115, BF135 a BF150 budou k dispozici jak s mechanickým ovládáním, tak i s elektronickým ovládáním Honda iST.
Budou vyráběny jak v tradiční stříbrné barvě, tak i v perleťové bílé přesně tak, jak je tomu u lodních motorů Honda V6.

Honda Power Equipment

Motorové stroje Honda se do České republiky začaly oficiálně dovážet v roce 1992. První smlouva o zastoupení byla mezi firmou BG Technik a Honda Motor Co.,Ltd. podepsána 26. 12. 1992. Od té doby je vybudováno kompletní zastoupení Honda Power Equipment (Honda - motorové stroje) včetně dovozních a obchodních služeb prostřednictvím široké dealerské sítě, technickým zázemím s poradenskou a podpůrnou servisní činností. Unikátní systém zásobování náhradními díly umožňuje v případě nutnosti opravit i stroj starý třeba i 20 let.

Vaše důvěra je pro nás zavazující a uděláme vše pro to, aby Honda byla pro Vás nikoliv "starostí", ale zábavou.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap
Honda Auta Honda Moto Global Honda