Registrace stroje
Košík je prázdný

Závěsné lodní motory

V roce 1964 nabízely všichni výrobci závěsných lodních motorů pouze dvoutaktní techniku. Pan Sóičiro Honda si řekl: „Protože ve vodě pěstujeme rýži, žijí ve vodě ryby a jiní živočichové, nechci vodu znečišťovat. Je mi jedno, že všichni ostatní výrobci lodních motorů vyrábí dvoutaktní motory – Honda musí vyrábět čtyřtaktní.“ Začala se psát historie „dobývání vodních ploch“ našimi technicky vyspělými čtyřtaktními motory, které šly proti proudu tehdejšího myšlení.

průkopníci ve světě čtyřtaktů

Při vývoji našich technologií pro automobily, motocykly, stroje a závěsné lodní motory jsme se nikdy nespokojili s tím, aby byly „jen“ dobré. Je radost být schopným vyrobit výrobek, který je navržený tak, aby byl jedničkou na trhu ve svém oboru. Na cestě vývoje jsme úspěšně čelili velkým výzvám, ale byla to jediná cesta jak dosáhnout náskoku před ostatními, kteří nás nakonec museli následovat. Lodní motory Honda jsou špičkou ve využití prvotřídních technologií, ve spolehlivosti, hospodárnosti, čistotě a výkonnosti. Technologie je ale pouze prostředkem, nikoli naším cílem. Našim cílem je, aby technologie sloužila lidem.

Závěsné lodní motory Honda 2 - 5 HP

Závěsné lodní motory Honda BF 2,3 - BF 6 patří mezi nejlehčí ve své třídě. Jízda s nimi bude pohodlnější, než byste si mohli myslet. Mají velmi nízkou vibraci, nejsou hlučné a vynikají vysokou spolehlivostí a hospodárností provozu. Ovládání je zcela jednoduché, snadné a pochopitelné i pro nezkušeného majitele malého člunu či pramice. U plavidel, poháněných motorem do výkonu 5 koňských sil, není navíc k řízení nutný průkaz způsobilosti k vedení malého plavidla!

 

Lodní motor BF 2,3

Lodní motor BF 2,3

Nejlepší věci bývají zabaleny v malém balíčku a to přesně platí pro Hondu BF 2,3, jednoho z nejlehčích čtyřtaktních motorů na světě. BF 2,3 je jediný motor na trhu o výkonu 2,3 HP, který je opatřen možností vyřadit rychlost bez nutnosti vypnutí motoru. Otočná rukojeť ovládání plynu ve spojení s odstředivou spojkou dává obsluze možnost velice citlivě navolit potřebnou rychlost.

od 25 490 Kč
Lodní motor BF 5
Doporučujeme

Lodní motor BF 5

Stejně jako je tomu u ostatních z rodiny "loďáků" Honda, je motor BF 5 velmi nenáročný na náklady spojené s údržbou a s provozem. Vy sami totiž během vzrušujícího pobytu na vodě budete žíznivější mnohem dříve, než Váš lodní motor Honda. Máte jedinečnou možnost využít nesporných výhod, kterými disponují motory kategorie nízkých až středních výkonů, ale s mnohem větším zdvihovým objemem.

od 44 490 Kč

Závěsné lodní motory Honda 8 - 20 HP

Hledáte velkou sílu v malém provedení? Pak jsou pro vás závěsné lodní motory Honda BF8 - BF20 jako stvořené. Jsou, mimo svou spolehlivost a výkon a nízké provozní náklady proslulé výjimečnou kompaktností a překvapivě snadným přenášením. Jsou ideální volbou pro majitele nafukovacích člunů nebo RIB nafukovacích člunů.

Lodní motor BF 20
Doporučujeme-5 000 Kč

Lodní motor BF 20

Dvouválce BF 15 / 20 patří k váhově nejlehčím lodním motorům v dané kategorii. Digitální zapalování zajistí optimální sílu motoru ve všech režimech chodu a letmé uložení motoru pohlcuje vibrace tak, že nepoznáte jestli je motor vypnutý, nebo běží. Skvělá a snadná manévrovatelnost je zásluhou řadící páky umístěné z čela motoru s možností nastavení tuhosti řízení bez nutnosti použití jakéhokoliv nářadí. Vše je snadné, jednoduché a spolehlivě fungující.

od 89 990 Kčod 94 990 Kč

Závěsné lodní motory Honda 30 - 100 HP

Technologicky vyspělé s vynikajícím poměrem výkonu k hmotnosti a silným zrychlením. Závěsné lodní motory Honda BF30 - BF100 jsou vybaveny celou řadou inovativních technologií Honda. Ať už svištíte ve svých oblíbených vodách nebo se jen projíždíte s rodinou a kocháte se okolní přírodou, tyhle závěsné lodní motory jsou tou nejlepší volbou.

Lodní motor BF 50
-3 001 Kč

Lodní motor BF 50

Tříválcové uspořádání v řadě snižuje celkovou hmotnost motorů BF 40, BF 50 a BF 60. PGM-IG systém časování zážehu pomáhá eliminovat případné "cukání" motoru při náhlé zátěži. A co víc, BF 50 je představitelem nejlehčího čtyřtaktního motoru o výkonu 50-ti koňských sil na světě.

od 200 989 Kčod 203 990 Kč
Lodní motor BF 60

Lodní motor BF 60

BF 60 je z celé skupiny 40 - 60 HP výkonově "nakopnut" díky zvětšenému zdvihovému objemu na 1 litr a 12-ti ventilové technice. Proto tedy máte možnost zcela využít maximálního výkonu, kdykoliv přidáte plyn. Největší rozsah řízení 50° zleva doprava oproti běžným 35° poskytují motoru zcela výjimečné manévrovací schopnosti hlavně při parkování v přístavišti nebo při manévrování na malém prostoru. Je to mnohem víc než-li jen kamarád do pěkného počasí.

od 294 990 Kč
Lodní motor BF 100

Lodní motor BF 100

BF100 a BF80 jsou poháněny motorem, který konstrukčně vychází z motoru pro automobil Honda Jazz. Honda tak zúročila roky výzkumu a vývoje a DNA těchto motorů byla předána i do závěsných lodních motorů BF 80 / 100. Nastal čas, abyste se prostřednictvím těchto motorů dostali o krok před ostatní.

od 299 990 Kč

Závěsné lodní motory Honda 115 - 150 HP

Přepracovaný design v duchu „dynamic motion“

Osvědčené technologie Honda, převzaté z řady velkých lodních motorů V6 Honda, pomohly vytvořit optimální vyváženost výkonu a hospodárností provozu.
Nově propracovaná silueta ostrých tvarů v duchu „dynamic motion“ je výsledkem letitých zkušeností designérů Honda. Agresivní, ale úhledný klínovitý tvar evokuje dynamiku pohybu při zachování dokonalé funkčnosti „klobouku“ motoru, který je chráněn vícevrstvou povrchovou úpravou.
Od základu přepracované lodní motory BF115, BF135 a BF150 jsou opatřeny celou řadou moderních technologií Honda jako jsou VTEC™* a PGM-FI, které znatelně přispívají k okamžité akceleraci a vysokému výkonu. Technologie ECOmo zase zaručí vyšší úsporu paliva a technologie Honda iST zajišťuje přesnou a okamžitou odezvu motoru, čímž se podstatně zlepšil uživatelský komfort ovládání motoru.

Lodní motor BF 115J
NovinkaJiž brzy

Lodní motor BF 115J

Tyto závěsné lodní motory totiž mají za sebou desítky let technických zkušeností z motoristického sportu a z výroby automobilů a motocyklů. Zároveň jsou představiteli ekologicky nejčistšího, tichého a nejúspornějšího lodního motoru ve své třídě.

od 398 990 Kč
Lodní motor BF 150D
NovinkaJiž brzy

Lodní motor BF 150D

Vrcholný model řady BF115/135/150. Velmi jemné a přesné řazení nabízí neobyčejné manévrovací schopnosti na vodě. Tyto závěsné lodní motory totiž mají za sebou desítky let technických zkušeností z motoristického sportu a z výroby automobilů a motocyklů. Tam, kde ostatní ztrácí dech, systém VTEC "stopadesátku" nakopne a jde ještě dál. Zároveň se jedná představitele ekologicky nejčistšího, tichého a nejúspornějšího lodního motoru ve své třídě.

od 464 990 Kč

Závěsné lodní motory Honda 200 - 250 HP

Ať už jste majiteli motorového člunu, rekreační lodě, komerčního nebo pracovního plavidla, závěsné lodní motory Honda BF200 - BF250 vám zajistí spolehlivý, bezproblémový a optimální výkon bez ohledu na to, jakou budete na vodě provádět činnost. 

Lodní motor BF 250D

Lodní motor BF 250D

Objevte proto zcela novou míru akcelerace, výkonu, komfortu a požitku při Vašich aktivitách na vodě!  Tyto motory s velkým zdvihovým objemem nabízejí nebývalou dávku zrychlení s vysokým točivým momentem a působivou špičkovou rychlostí. Kromě technického řešení si tyto motory "vypůjčily" od automobilů i třeba startování pomocí tlačítka nebo imobilizér.

od 579 990 Kč

Závěsné lodní motory s digitálním ovládáním DBW

Závěsné lodné motory Honda se právem řadí do prémiové třídy výrobků. U lodních motorů nejvyšší výkonové kategorie 115 HP+ jsou k dispozici i varianty motorů, u kterých je ovládání řazení, plynu a dalších funkcí řešeno nikoliv mechanicky lanovody nebo hydraulicky, ale elektrickým vedením. Systém ovládání DBW znamená Drive By Wire - "Řízení po drátě".

Lodní motor BF 115J (DBW)
NovinkaJiž brzy-1 000 Kč

Lodní motor BF 115J (DBW)

Tyto závěsné lodní motory totiž mají za sebou desítky let technických zkušeností z motoristického sportu a z výroby automobilů a motocyklů. Zároveň jsou představiteli ekologicky nejčistšího, tichého a nejúspornějšího lodního motoru ve své třídě. Dostává se Vám do rukou verze s elektronickým ovládáním DBW.

od 398 990 Kčod 399 990 Kč
Lodní motor BF 150D (DBW)
NovinkaJiž brzy-1 000 Kč

Lodní motor BF 150D (DBW)

Vrcholný model řady BF115/135/150. Velmi jemné a přesné řazení nabízí neobyčejné manévrovací schopnosti na vodě. Tyto závěsné lodní motory totiž mají za sebou desítky let technických zkušeností z motoristického sportu a z výroby automobilů a motocyklů. Tam, kde ostatní ztrácí dech, systém VTEC "stopadesátku" nakopne a jde ještě dál. Zároveň se jedná představitele ekologicky nejčistšího, tichého a nejúspornějšího lodního motoru ve své třídě. Dostává se Vám do rukou verze s elektronickým ovládáním DBW.

od 493 990 Kčod 494 990 Kč
Lodní motor BF 250D (DBW)

Lodní motor BF 250D (DBW)

Závěsné lodní motory Honda se právem řadí do prémiové třídy výrobků. U lodních motorů nejvyšší výkonové kategorie 115 HP+ jsou k dispozici i varianty motorů, u kterých je ovládání řazení, plynu a dalších funkcí řešeno nikoliv mechanicky lanovody nebo hydraulicky, ale elektrickým vedením. Systém ovládání DBW znamená Drive By Wire - "Řízení po drátě". Objevte proto zcela novou míru akcelerace, výkonu, komfortu a požitku při Vašich aktivitách na vodě!  Tyto motory s velkým zdvihovým objemem nabízejí nebývalou dávku zrychlení s vysokým točivým momentem a působivou špičkovou rychlostí.

od 659 990 Kč

Technologie

VTEC™ – Elektronicky řízené časování a zdvih ventilů

VTEC™ – Elektronicky řízené časování a zdvih ventilů

VTECTM je technologie primárně vyvinutá pro vysoko výkonné motory pro závodní vozy Honda. VTECTM mění výšku zdvihu a dobu otevření sacích ventilů a poskytuje tak optimální výkon motoru v celém rozsahu otáček motoru. Tímto systémem jsou opatřený nejvýkonnější lodní motory Honda a poskytuje hladký a stabilní chod při volnoběhu, zatímco ve vysokých otáčkách díky zvětšení zdvihu a časování ventilů motor neztrácí dech, ale naopak výkon a kroutící moment motoru ještě „nakopne“.

BLAST – Zesílení kroutícího momentu při nízkých otáčkách

BLAST – Zesílení kroutícího momentu při nízkých otáčkách

Boosted Low Speed Torque. Elektronická řídící jednotka motoru zesiluje točivý moment díky řízenému dávkování paliva a časování zážehu – předstihu zapalování při rychlé akceleraci motoru. Jedná se o unikátní technologii Honda, která výrazně zlepšuje akcelerační schopnosti motoru.

ECOMO – Motor s řízeným spalováním

ECOMO – Motor s řízeným spalováním

Economy Controled Motor. Lodní motory Honda s elektronickým vstřikováním paliva jsou vybaveny technologií spalování chudé směsi. Dosahuje se tak snížení spotřeby paliva, zvláště při vysokých a cestovních otáčkách. LAF senzor nepřetržitě vyhodnocuje poměr vzduchu a paliva ve spalovací směsi a citlivě dávkuje množství paliva vzhledem k maximální hospodárnosti v kterémkoliv režimu chodu.

PGM-FI – Elektronické vstřikování paliva

PGM-FI – Elektronické vstřikování paliva

Na základě informací ze senzorů, elektronická řídící jednotka přesně řídí dávku směsi do spalovací komory. Vícebodové vstřikování paliva zajišťuje motoru snadné startování, okamžitou reakci motoru na ovládání a velmi nízkou spotřebu paliva.

NMEA 2000

NMEA 2000

Kompatibilita s NMEA 2000 umožňuje komunikaci s ostatní elektronikou na palubě a nabízí možnost zobrazení širokého rozsahu informací na přístrojové desce. Připojením do sítě s NMEA 2000 a např. přístroji Garmin nebo Lowrance, mohou být pohodlně zobrazovány údaje, jako jsou otáčky, teplota, spotřeba paliva na obrazovkách těchto sdružených přístrojů.

Vícevrstvá ochrana proti korozi

Vícevrstvá ochrana proti korozi

Stříbrný metalický lak na povrchu motoru znamená mnohem více, než jenom kosmetickou úpravu vzhledu. Každý motor Honda je proti dlouhodobému vystavení vlivu nepříznivých podmínek ultrafialového záření a slané mořské vody chráněn čtyřvrstvou ochranou. První ochrannou vrstvou je dvojnásobné elektrolytické nanesení ochranné vrstvy přímo na povrch hliníkových částí. Další vrstvou je nanesení základové dvousložkové epoxidové vrstvy. Třetí vrstvu tvoří stříbrná barva, která je na závěr přelakována čirým tvrdolakem.

Ochrana motoru proti poruchám

Lodní motory Honda jsou opatřeny celou řadou ochranných prvků. Základem je tzv. EAU – Engine Alert Unit – výstraha poruchy motoru, systém, který nepřetržitě monitoruje důležité funkce motoru jako jsou přehřívání, nízký tlak oleje, porucha vstřikování paliva a dobíjení. V případě poruchy dojde k aktivaci příslušné kontrolky a zvukového signálu. Dochází tak k upozornění uživatele na poruchu, která by mohla vést k poškození motoru. Spolu s blokací startu při zařazené rychlosti a bezpečnostního lanka nouzového vypnutí motoru Honda, dodává obsluze jistotu za všech podmínek pobytu na vodě.

Honda Power Equipment

Motorové stroje Honda se do České republiky začaly oficiálně dovážet v roce 1992. První smlouva o zastoupení byla mezi firmou BG Technik a Honda Motor Co.,Ltd. podepsána 26. 12. 1992. Od té doby je vybudováno kompletní zastoupení Honda Power Equipment (Honda - motorové stroje) včetně dovozních a obchodních služeb prostřednictvím široké dealerské sítě, technickým zázemím s poradenskou a podpůrnou servisní činností. Unikátní systém zásobování náhradními díly umožňuje v případě nutnosti opravit i stroj starý třeba i 20 let.

Vaše důvěra je pro nás zavazující a uděláme vše pro to, aby Honda byla pro Vás nikoliv "starostí", ale zábavou.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap
Honda Auta Honda Moto Global Honda