Registrace stroje
Košík je prázdný
Aktuality

Je Vaše letní dovolená u moře v ohrožení? Nezoufejte.

Věřte, že i Česká republika má toho moc, co nabídnout, kde si pobyt na vodě užijete opravdu dostatečně, načerpáte pozitivní náladu a uvidíte spousty krásných míst.

Vždyť jen ve Středočeském kraji je dnes více než 200 km vodních cest a to nepočítáme samostatné vodní plochy, na kterých se dá rovněž plout. Většinu z těchto vodních cest tvoří vltavská kaskáda s proslulými rekreačními plochami, jako jsou Slapy nebo Orlík. Ale za zmínku stojí navštívit i jižnější části Vltavy včetně Hluboké nad Vltavou a dalších atraktivních míst na Vltavě jižně od Prahy. Velkým zážitkem je plavba na hladině „českého moře“ Lipna. Ani proplout Prahou směrem na sever k Labi ale není od věci a okolí Vltavy i v této lokalitě má rozhodně co nabídnout. Další nejdůležitější částí je labská vodní cesta, která kromě nejatraktivnějších míst kolem Hřenska s možností plutí až do Hamburku má hodně co nabídnout i podél Středního Labe v oblasti Kolína, Poděbrad, Brandýsa nad Labem, Staré Boleslavi atd. Kokořínsko a Mělnicko jsou přímo malebnými úseky našeho největšího toku.
Nicméně Česká republika není jen o Vltavě a Labi. I na dalších řekách jako je např. Berounka, Morava, Ohře a další nebo nádrže Hracholusky, Vranov, Nové Mlýny, Brněnská přehrada a dokonce třeba Máchovo jezero je možná plavba plavidel, poháněných spalovacím motorem. Na rozvoj rekreační plavby přispívá i stát ve formě dotací obcím pro výstavbu nových přístavů, plovoucích vývazišť, mol a dalších služeb, podporujících rozvoj rekreační plavby v turisticky atraktivních místech.
Vidíte sami, že možností, kam se vydat v naší republice na lodi je mnoho.

Nicméně vraťme se k otázce letní dovolené na lodi v České republice. Jakou loď vybrat? Jak velikou? Jak vybavenou? Vycházejme ze skutečnosti, že chcete strávit rodinnou dovolenou pobytem na lodi, včetně spaní a případného úkrytu proti nepříznivému počasí třeba na Lipně a jeho okolí. Máme pár tipů na vhodnou loď, se kterou budete moci plout na všech splavněných vodních plochách tak, abychom vám ušetřili čas s výběrem ve velmi široké nabídce na trhu.

Co takhle loď holandského typu, s otevřenou palubou s možností uzavření pomocí ”kabria” s celozakrytím paluby. Marion 500 Classic je moderní a velmi líbivá, výletní otevřená loď s řídící konzolí. Je určena hlavně pro rekreaci v podobě třeba celodenního výletu nebo i vícedennímu pobytu na vodě při pomalé turistické plavbě. V přední části člunu se nachází bohatě čalouněné sedačky s možností úpravy na opalovací plochu. V zadní části lodě se nachází další čalouněná lavice a množství užitečných a prostorných schránek pro uložení věcí. Díky své šířce člun poskytuje neobyčejnou stranovou stabilitu a velký vnitřní prostor pro pohodlný pohyb po palubě lodi. Vzhledem ke svému prostoru, výborným jízdním vlastnostem a příznivé ceně si člun rychle získal oblibu u majitelů v Německu, Belgii a hlavně Holandsku, kde jsou využívány právě pro pohodovou jízdu po vodních kanálech. Nejoptimálnější variantou pohonu tohoto plavidla z hlediska užitných vlastností zůstává motor o výkonu 10 HP. Loď konstrukčně odpovídá použití na vnitrozemských vodách. Vinylové polstrování sedaček je v imitaci kůže. Sedačky lze rozložit na celoplošné uspořádání tak, že se na palubě lodi pohodlně vyspí 3-4 členná rodina. Ve speciální edici je trup lodi v kombinaci bílé a šedé barvy. Po obvodu trupu je loď chráněna ochranným nárazovým konopným provazem. Plátěné celozakrytí (tzv. kabrio) umožňuje celou palubu uzavřít, třeba v noci pro spaní. Loď je vybavena nerezovými vázacími havlinkami, volantem s ovládáním motoru, startovacím akumulátorem s odpojovačem a spolehlivým motorem Honda BF10 o výkonu 10Hp.

...a nebo je tady Marion 450 Cabin. Svojí délkou 4,5 m je téměř ideální volbou pro toho, kdo hledá stabilní motorový člun s kabinou. Jedná se o klasický tvar trupu, který je přímo předurčen pro klidné, rekreační cestování. Je ideálním řešením vhodným zejména pro vyznavače rybaření a vodní turistiky. Díky svému tvaru disponuje přiměřeně velkým vnitřním prostorem. Kabina je dostatečně velká pro možnost přespání dvou dospělých osob s dítětem. Ve speciální edici je trup lodi vyveden v kombinaci bílé a šedé barvy, čalounění v interiéru je standardně v imitaci kůže. Na palubě se nachází uzavíratelné schránky a na zádi je nerezový koupací žebřík, nerezové vázací havlinky, volant s ovládáním motoru, startovací akumulátor s odpojovačem a motor Honda BF10 o výkonu 10Hp. Pro zvýšení komfortu si zákazník může přiobjednat např. „kabrio“, které podstatně zvýší komfort pobytu na lodi v nepříznivém počasí. Toto plavidlo, zvláště se závěsným motorem Honda BF10 o výkonu 10 Hp, je ideálním kompletem, který lze využívat na veškerých splavných vodních plochách a tocích v ČR.

Obě tyto malé rekreační lodě vám umožní strávit hezkou a plnohodnotnou letní dovolenou na vodě, ale každá „po svém“. Vyberte si.
A to nejlepší na závěr. Obě tyto lodě v uvedené základní edici stojí 299.990,- Kč s DPH.

Pokud vás uvedené tipy lodí nezaujaly, nevadí. V nabídce lodí Marion nebo AMT je celá řada dalších, po všech stránkách větších a výkonnějších modelů, které budou lépe odpovídat vašim představám. Vybírat můžete v největší prodejně lodí, lodních motorů a příslušenství v Praze – Velké Chuchli s prodejní plochou přes 500 m2.

Honda Power Equipment

Motorové stroje Honda se do České republiky začaly oficiálně dovážet v roce 1992. První smlouva o zastoupení byla mezi firmou BG Technik a Honda Motor Co.,Ltd. podepsána 26. 12. 1992. Od té doby je vybudováno kompletní zastoupení Honda Power Equipment (Honda - motorové stroje) včetně dovozních a obchodních služeb prostřednictvím široké dealerské sítě, technickým zázemím s poradenskou a podpůrnou servisní činností. Unikátní systém zásobování náhradními díly umožňuje v případě nutnosti opravit i stroj starý třeba i 20 let.

Vaše důvěra je pro nás zavazující a uděláme vše pro to, aby Honda byla pro Vás nikoliv "starostí", ale zábavou.

Honda Power Equipment BG Technik Vari EGO
Selvo Altendorf OAV Vitap
Honda Auta Honda Moto Global Honda